Dovolená v Harrachově

Užijte si spojení klidu a zábavy pro celou rodinu

Ticho hlubokých krkonošských lesů, nebo atrakce, které zabaví děti i dospělé? Nerozhodujte se. Na dovolené v Harrachově najdete oboje. Relax, dlouhé výlety i desítky možností aktivního odpočinku.

Vaše dovolená v Krkonoších bude jednoduše taková, jakou si ji naplánujete:

Skokanské můstky

Oblíbené místo výletů nejen pro milovníky zimních sportů. Komplexu pěti můstků na svahu Čertovy hory vévodí mamutí můstek, který s rekordem 215,5 metru patří mezi pět největších na světě.

Vystoupejte až k jeho vrcholu a okuste pocity skokanů, kteří se chystají k odrazu.

Výlety pěšky i na kole

Z Harrachova můžete objevovat celé Krkonoše. Čeká na vás mnoho cyklotras i turistických stezek a desítky okruhů různých náročností. Připravené jsou i trasy pro vozíčkáře.

Stačí jen obout pohorky nebo zkontrolovat kola, sbalit si batoh a vyrazit na cestu!

Harrachov v zimě

Milovníci zimních sportů ocení víc než 120 kilometrů běžeckých stop a přes 7 kilometrů sjezdovek, které jsou připravené i pro snowboardisty. Díky umělému sněhu na nich můžete lyžovat až pět měsíců v roce.

Začátečníky potěší i služby lyžařských škol nebo půjčoven vybavení.

Aktivní dovolená

Rádi se hýbete a lenošení není nic pro vás? V Harrachově se rozhodně nudit nebudete. Za každého počasí.

Dobrodružství nejen na lanech

Zábavu pro děti i pro dospělé nabízí hned několik lanových center v Harrachově. Společně si vyzkoušíte svou obratnost a užijete spoustu zábavy.

A pod jedním z center se se svými potomky projedete i po 1 km dlouhé bobové dráze.

Celoroční bungee jumping

Milovníky adrenalinu potěší hlavně jediný celoročně otevřený bungee jumping v ČR. Najdete ho přímo nad harrachovskými skokanskými můstky.

Stačí vyšplhat na televizní věž rozhodčích, připoutat se a skočit!

(Mini)golf pro celou rodinu

Zábavu pro celou rodinu nabízí také harrachovský minigolf nebo třeba Golf Club Harrachov. Najdete na něm i odpaliště pro nejmenší, a užijete si tak golf i s dětmi.

A díky indoor golfu si v Harrachově svou oblíbenou hru užijete za každého počasí.

Cesty za poznáním

“Když někam jedu, chci to místo poznat.” Souhlasíme. Proto i v Harrachově najdete místa, která vám rozšíří obzory. Žádná suchařina, ale místa, která stojí za to navštívit.

Muzeum skla, lyží i hornictví

Každého, kdo se chce na dovolené také něco dozvědět, potěší harrachovská muzea. Dozvíte se v nich vše o Krkonoších, lesnictví, místním skle nebo třeba lyžování.

A projdete si i těžební štolu v hornickém muzeu. Tak zdař Bůh!

Kaple s unikátním zvonem

Radost milovníkům památek udělá kaple sv. Alžběty. Novogotická stavba vás zaujme krásně zdobenými vitrážovými okny a hlavně skleněným zvonem ze zdejší sklárny.

Měří půl metru, váží 10 kilogramů a je plně funkční.

Trať s největším sklonem v ČR

Další unikát vás čeká na trati mezi Harrachovem a Tanvaldem. Je jím ozubnicová trať – takzvaná zubačka. Najdete ji v úseku mezi Kořenovem a Tanvaldem.

Pomáhá tam zdolat největší stoupání v České republice, které má sklon až 58 promile.

Relaxace pro každého

Někdy prostě není nálada na dvacetikilometrové túry nebo prohlídky památek. Někdy ke spokojenosti stačí horká lázeň, dobré jídlo a příjemné chvíle ve dvou...

Wellness podle vaší chuti

Krytý plavecký bazén, parní lázeň, masáže nebo třeba vířivka. To jsou jen některé služby, které vám nabízejí harrachovské hotely.

Jednoduše si vyberte ty, které se vám nejvíc líbí, a užijte si den svých snů.

Vana plná piva

Milovníky vzdělání i odpočinku potěší harrachovská sklárna. Nejen, že si tu prohlédnete výstavu a výrobu skla a ochutnáte domácí kvasnicové pivo, ale v areálu najdete také pivní lázně.

Dopřejte si na dovolené to, co doma nemáte – vanu plnou piva!

Výlet mezi zvířata

K odpočinku patří i příjemné výlety. Pokud máte rádi procházky, vydejte se například k blízkým Mumlavským vodopádům.

Anebo využijte slev na Harrachov Card a relaxujte třeba obklopeni zvířaty v Zoo v Liberci nebo ve Dvoře Králové nad Labem.

Harrachov Card

Užijte si pobyt v Harrachově a ještě ušetřete

S Harrachov Card získáte slevy až 100 %, které vás provedou celou dovolenou. Ještě víc si tak užijete různé výlety, zábavu s dětmi i relax ve wellness. Podívejte se sami, jak může vypadat vaše dovolená v Harrachově.

Harrachovské toulky - tipy na vycházky, naučné stezky, medidativní trasy a dětská hřiště

Co je Harrachov Card?

Slevová karta, kterou využijete v Harrachově a v jeho okolí. Spolupracujeme s více než 50 partnery. A to nejen v České republice, ale i v Polsku.

Jak Harrachov Card získám?

Harrachov Card můžete mít zcela zdarma. Stačí se ubytovat v některém z partnerských hotelů, pensionů a apartmánů. U vybraných prodejců kartu také za 200 Kč koupíte.

Nechcete utrácet zbytečně moc? Podívejte se, jaké výhody vám Harrachov Card přinese.