Dovolená v Harrachově

Užijte si spojení klidu a skvělého lyžování pro celou rodinu

Kilometry sjezdovek a běžkařských tratí, nebo odpočinek v luxusním wellness? Nerozhodujte se. Na dovolené v Harrachově najdete oboje. Relax, desítky možností aktivního odpočinku i zábavu pro celou rodinu.

Přijeďte kdykoli - v Harrachově se báječně lyžuje až do jara a na své si přijdou i milovníci muzeí a relaxace.

Skokanské můstky

Oblíbené místo výletů nejen pro milovníky zimních sportů. Komplexu pěti můstků na svahu Čertovy hory vévodí mamutí můstek, který s rekordem 215,5 metru patří mezi pět největších na světě.

Vystoupejte až k jeho vrcholu a okuste pocity skokanů, kteří se chystají k odrazu.

Výlety po okolí

Z Harrachova můžete objevovat celé Krkonoše. Pokud zrovna kvůli chumelenici nemůžete na sjezdovku, vyrazte do některého muzea. Naberete síly na další lyžovačku a ještě se dozvíte zajímavosti o životě v Krkonoších nebo tradiční výrobě skla.

Harrachov v zimě

Milovníci zimních sportů ocení víc než 120 kilometrů běžeckých stop a přes 7 kilometrů sjezdovek, které jsou připravené i pro snowboardisty. Díky umělému sněhu na nich můžete lyžovat až pět měsíců v roce.

Začátečníky potěší i služby lyžařských škol nebo půjčoven vybavení.

Aktivní dovolená

Zamluvte si pěkný apartmán, oprašte lyže a vzhůru do Harrachova! Pokud si zamluvíte ubytování ve vybraných termínech a pořídíte si Harrachov Card, získáte slevu 50 % na skipasy.

S Harrachov Card máte 20% slevu na skipasy i bez ubytování a navíc získáte slevy na lyžařské školy pro děti i dospělé a můžete jezdit zdarma skibusy ke sjezdovkám nebo 2x denně na běžecké trasy do polských Jakuszyc.

Sjezdovky pro celou rodinu

Ve skiareálu najdete modrou, červenou i černou sjezdovku a po celém Harrachově mnohem více menších modrých sjezdovek. Skvěle si tak zalyžují začátečníci i zkušení lyžaři.

Opravdovým unikátem je sjezdovka Červená II s přezdívkou harrachovský ledovec, na které se každý rok lyžuje až do jara.

Více než 100 km běžeckých tratí

Stačí skočit na běžky a můžete vyrazit na osvětlený běžecký stadion nebo se pustit po některé ze strojově upravených tras, kterých je v Harrachově přes 100 km.

Dostanete se na ně ze 12 nástupních míst, u kterých je k dispozici mapa i QR kód pro stažení aktuálních informací o úpravě.

Když počasí nepřeje

Sportovních aktivit se nemusíte vzdávat ani ve sněhové vánici. Neválejte se v pensionu a zajeďte si do Velkých Hamrů vyzkoušet curling nebo vezměte rodinu na indoor golfový simulátor.

Pokud počasí přeje alespoň trochu a máte pro strach uděláno, navštivte jediný celoročně otevřený bungee jumping v ČR.

Bílou stopou

Bílou stopou kolem Harrachova

Láká vás pohled na zasněženou krajinu a zdolávání horských hřebenů na běžkách? Přispějte na úpravu harrachovských běžeckých terénů! Nákupem barevné samolepky uděláte radost nejen sobě, ale zároveň také podpoříte dobrou věc.

Voděodolná nálepka je k dostání na turistických chatách v horách nebo v infocentru ve středu města a dalších prodejních místech. Vybrat si můžete ze šesti cenových variant: 50 Kč, 100 Kč, 300 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč a 5 000 Kč. K příspěvku 300 Kč a více získáváte zdarma slevovou kartu Harrachov Card platnou po celou nadcházející zimní sezónu, od ceny 500 Kč a výš k tomu navíc obdržíte speciální sponzorský certifikát.

Samolepka se prodává bez provize, takže celá částka, kterou za ni zaplatíte, poputuje rovnou na úpravu tratí.

Děkujeme za vaši podporu a přejeme krásné zážitky v bílých stopách! Více informací...

Cesty za poznáním

“Když někam jedu, chci to místo poznat.” Souhlasíme. Proto i v Harrachově najdete místa, která vám rozšíří obzory. Žádná suchařina, ale místa, která stojí za to navštívit.

Muzeum skla, lyží i hornictví

Každého, kdo se chce na dovolené také něco dozvědět, potěší harrachovská muzea. Dozvíte se v nich vše o Krkonoších, lesnictví, místním skle nebo třeba lyžování.

A projdete si i těžební štolu v hornickém muzeu. Tak zdař Bůh!

Kaple s unikátním zvonem

Radost milovníkům památek udělá kaple sv. Alžběty. Novogotická stavba vás zaujme krásně zdobenými vitrážovými okny a hlavně skleněným zvonem ze zdejší sklárny.

Měří půl metru, váží 10 kilogramů a je plně funkční.

Harrachovské kvasnicové pivo ze sklárny

Přímo v areálu sklárny se nachází restaurace s minipivovarem. Při obědě zkuste výborné pivo, které se vaří z vody místní více než 100 let staré studny.

Přímo z restaurace uvidíte do hlavní hutní haly, kde probíhá ruční výroba skla.

Relaxace pro každého

Někdy prostě není nálada na celodenní lyžovačku nebo chození po muzeích. Někdy ke spokojenosti stačí horká lázeň, dobré jídlo a příjemné chvíle ve dvou na chatě.

Wellness podle vaší chuti

Krytý plavecký bazén, parní lázeň, masáže nebo třeba vířivka. To jsou jen některé služby, které vám nabízejí harrachovské hotely.

Jednoduše si vyberte ty, které se vám nejvíc líbí, a užijte si den svých snů.

Vana plná piva

Milovníky vzdělání i odpočinku potěší harrachovská sklárna. Nejen, že si tu prohlédnete výstavu a výrobu skla a ochutnáte domácí kvasnicové pivo, ale v areálu najdete také pivní lázně.

Dopřejte si na dovolené to, co doma nemáte – vanu plnou piva!

Výlet mezi zvířata

Využijte slev na Harrachov Card a relaxujte třeba obklopeni zvířaty v Zoo v Liberci nebo ve Dvoře Králové nad Labem.

V Liberci si navíc nakoupíte i suvenýry - tradiční bižuterii z českého skla.

Harrachov Card

Užijte si zimní pobyt v Harrachově a ještě ušetřete

S Harrachov Card získáte až 20% slevy na skipasy a další výhody, které vás provedou celou dovolenou. Ještě víc si tak užijete různé výlety, zábavu s dětmi i relax ve wellness. Podívejte se sami, jak může vypadat vaše dovolená v Harrachově.

Co je Harrachov Card?

Slevová karta, kterou využijete v Harrachově a v jeho okolí. Spolupracujeme s více než 50 partnery. A to nejen v České republice, ale i v Polsku.

Jak Harrachov Card získám?

Harrachov Card můžete mít zcela zdarma. Stačí se ubytovat v některém z partnerských hotelů, pensionů a apartmánů. U vybraných prodejců kartu také za 200 Kč koupíte.

Nechcete utrácet zbytečně moc? Podívejte se, jaké výhody vám Harrachov Card přinese.